• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Kate

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • South Park Vaccination Special

  • A Cop Movie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½