ZachtheGinger13 has logged 60 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry