• Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Zombeavers

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Equalizer

    ★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★½

  • The Butler

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • The Way Way Back

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Lincoln

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Ted

    ★★★½