Zack has logged 63 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Critic

The Critic

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mr Invisible

Mr Invisible

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cul-de-Sac

Cul-de-Sac

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Curfew

Curfew

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
18
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry