• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Death Valley

    ★★

  • Mayor Pete

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★½

  • Horror Noire

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Four Hours at the Capitol

  • Night Teeth

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Manor

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Martyrs Lane

    ★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Superhost

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Demonic

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★