Zane has logged 194 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
27
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
Edit this entry  
26
Beerfest

Beerfest

2006
×
Edit this entry  
25
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
Edit this entry  
24
The Music Of Nilsson

The Music Of Nilsson

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
Edit this entry  
23
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
17
Tin Men

Tin Men

1987
×
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
02
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Edit this entry  
18
Skulhedface

Skulhedface

1994
×
Edit this entry  
17
GWAR: Phallus in Wonderland

GWAR: Phallus in Wonderland

1992
×
Edit this entry  
16
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
While We're Young

While We're Young

2014
×
Edit this entry  
04
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
Edit this entry  
03
Bandslam

Bandslam

2009
×
Edit this entry  
31
The Hunger

The Hunger

1983
×
Edit this entry  
21
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Edit this entry  
21
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Breaking Point (Team Liquid)

Breaking Point (Team Liquid)

2016
×
Edit this entry  
08
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Captain Beefheart: Under Review

Captain Beefheart: Under Review

2006
×
Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
Edit this entry  
30
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Edit this entry  
30
The Filth and the Fury

The Filth and the Fury

2000
×
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★★
Edit this entry