• The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

  • Wonder Woman 1984

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Old Guard

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • James May: Our Man In Japan

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • The Grand Tour Presents: Seamen

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • The Booksellers

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Promare

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Masquerade Hotel

    ★★½

  • Glass

    ★½

  • Doctor Who: Resolution

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★★

  • Shusenjo: The Main Battleground of the Comfort Women Issue

    ★★★½

  • The VelociPastor

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★