Zapken has logged 118 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Ball Z: Bojack Unbound

Dragon Ball Z: Bojack Unbound

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Volunteer

Volunteer

1941
×
★★
Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
Edit this entry  
15
The Garden of Sinners – Chapter 1: Overlooking View

The Garden of Sinners – Chapter 1: Overlooking View

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★★★
Edit this entry  
29
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
½
Edit this entry  
07
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★½
Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
07
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Edit this entry  
18
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry