• Mother/Android

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Hellbound

    ★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • The Shrink Next Door

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Finch

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

  • Help

    ★★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • A Chiara

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vigil

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Scavengers

  • Old

    ★★★

  • The Restless

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • A Chiara

  • Benedetta

    ★★★

  • Playground

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • The God Committee

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Settlers

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Lisey's Story

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Oslo

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Virtuoso

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★