zakary has logged 133 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry