• Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

  • An American Pickle

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★

  • The F**k-It List

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Uncorked

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Wendy

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Undone

  • Harriet

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Ne Zha

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Black Godfather

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★