zeynepnaz has logged 65 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
07
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Salt

Salt

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Maudie

Maudie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Carter Effect

The Carter Effect

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extraction

Extraction

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry