Zilneem has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coming Forth by Day

Coming Forth by Day

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
الكف

الكف

×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fun market

Fun market

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Papicha

Papicha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alex of Venice

Alex of Venice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Respect

Respect

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
#Horror

#Horror

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
28 Days

28 Days

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Flood

The Flood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malena

Malena

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Birds

Little Birds

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching For Freedom

Searching For Freedom

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry