Zoë has logged 764 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alexander

Alexander

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shirley Valentine

Shirley Valentine

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carry On Abroad

Carry On Abroad

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carry On Doctor

Carry On Doctor

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solace

Solace

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moomins and the Winter Wonderland

Moomins and the Winter Wonderland

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pride and Glory

Pride and Glory

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankie Starlight

Frankie Starlight

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ask the Dust

Ask the Dust

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry