Zoë has logged 87 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memento Mori

Memento Mori

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Loneliness of the Long Distance Runner

The Loneliness of the Long Distance Runner

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The War Zone

The War Zone

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thomas and the Magic Railroad

Thomas and the Magic Railroad

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Something Must Break

Something Must Break

2014
×
Edit this entry  
20
Super

Super

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Veronica Guerin

Veronica Guerin

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friendship's Death

Friendship's Death

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
New Order

New Order

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
African Apocalypse

African Apocalypse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Love

After Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Man and His Shoes

One Man and His Shoes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rose

Rose

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Cicada

Cicada

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry