• My Son

    ★★½

  • Merry Christmas, Mr. Lawrence

    ★★★★½

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • Cow

    ★★★★½

  • Johnny Mnemonic

    ★★★

  • Hardball

    ★★★½

  • The Killing Fields

    ★★★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★★

  • Christine

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★★

  • Very Annie Mary

    ★★★

  • Like Someone in Love

    ★★★★

  • Scream 3

    ★★

  • The Steal

    ★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★½

  • Scream 2

    ★★★