• Enola Holmes

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Small Country: An African Childhood

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Virtues

  • Little White Lies 2

  • Battle of the Classes

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Love at Second Sight

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Ray & Liz

    ★★★½

  • The Awakening of Motti Wolkenbruch

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Christmas & Co.

  • WHAT DID JACK DO?

  • How the Beatles Changed the World

  • Wonder Wheel

  • Speak Up

  • Mektoub, My Love: Canto Uno

    ★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

  • See You Up There

  • Dunkirk

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Godard Mon Amour

    ★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Bleu Blanc Satan

    ★★★★

  • Irregardable

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Never Stop: Music That Resists

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Brice 3

  • Liberation Day

  • Supersonic

  • Snowden

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

  • Into the Forest

  • Me Before You

  • It's Only the End of the World

  • Paterson

    ★★★★

  • The Nice Guys

  • I, Daniel Blake

  • Raving Iran

  • Fonko

  • Sausage Party

  • Thanks Boss!

  • 11.22.63

  • Captain Fantastic

  • Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

  • Joy