• Coming 2 America

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Tom Walker: Very Very

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Rebooted

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Wig

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • Hellboy

  • The Dirt

    ★★★

  • Finding Steve McQueen

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Louis Theroux: The Night in Question

    ★★★

  • BTK: A Killer Among Us

    ★★★

  • Lorena

    ★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★★

  • Love, Antosha

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

  • Louis Theroux's: Altered States

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • Roll Red Roll

    ★★★½

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★★★½

  • RBG

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Godless

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • The Death of Stalin

  • It

    ★★★★

  • The House

    ★★

  • The Witch

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • You're Next

    ★★★★★

  • Boy

    ★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★

  • Blades of Glory

    ★★★½