Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tom Walker: Very Very

Tom Walker: Very Very

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry