zoë has logged 155 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Family Man

A Family Man

2016
×
Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Kiss II

A Christmas Kiss II

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Kid

The Kid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naughty & Nice

Naughty & Nice

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Married by Christmas

Married by Christmas

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adore You

Adore You

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Lourdes

Lourdes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beautiful Beast

The Beautiful Beast

2013
×
½
Read the review Edit this entry