Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Once and Always

Love, Once and Always

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ms. Matched

Ms. Matched

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love per Square Foot

Love per Square Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loco Love

Loco Love

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Our Lovers

Our Lovers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry