zoë has logged 55 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Revenge of the Bridesmaids

Revenge of the Bridesmaids

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Match

First Match

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emma

Emma

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry