zoë has logged 146 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Five Heartbeats

The Five Heartbeats

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Corrina, Corrina

Corrina, Corrina

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Smaller World

A Smaller World

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Were Warriors

Once Were Warriors

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry