zoey has logged 712 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fade

Fade

2020
×
Edit this entry  
31
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Devil

The Devil

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Visual Mafia

Visual Mafia

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
Edit this entry  
28
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Frontman

Frontman

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Come Together

Come Together

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
aaH / Hee

aaH / Hee

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fishing Boats

Fishing Boats

1958
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Taiwan Night Market

Taiwan Night Market

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
Edit this entry  
21
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Colossal Youth

Colossal Youth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Net

The Net

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Magic Rosette

The Magic Rosette

1878
×
★★★
Edit this entry  
19
In Vanda's Room

In Vanda's Room

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Si

Si

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
At Last

At Last

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Flight

Flight

2018
×
★★
Edit this entry