Joe has logged 46 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nickelodeon

Nickelodeon

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bruce Lee Against Supermen

Bruce Lee Against Supermen

1975
×
Read the review Edit this entry  
22
Switchback

Switchback

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Woman on Earth

Last Woman on Earth

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Opening Day

Opening Day

1938
×
★★★
Edit this entry  
18
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lonesome Lenny

Lonesome Lenny

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Screwy Truant

The Screwy Truant

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Screwball Squirrel

Screwball Squirrel

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Symphony in Slang

Symphony in Slang

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Peachy Cobbler

The Peachy Cobbler

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
F/X2

F/X2

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cry of the City

Cry of the City

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sphinx

The Sphinx

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Resurrection

Resurrection

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hand Is Pinker Than the Eye

The Hand Is Pinker Than the Eye

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Æon Flux

Æon Flux

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Spirit of Charles Lindbergh

The Spirit of Charles Lindbergh

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Evening Alone

An Evening Alone

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Matrimony's Speed Limit

Matrimony's Speed Limit

1913
×
★★★
Edit this entry