ZombAid has logged 840 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Diary of Yunbogi

Diary of Yunbogi

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Graduated, But...

I Graduated, But...

1929
×
★★★
Edit this entry  
31
Sculptures by Sofu - Vita

Sculptures by Sofu - Vita

1963
×
★★★½
Edit this entry  
31
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Story of the Last Chrysanthemum

The Story of the Last Chrysanthemum

1939
×
★★★★
Edit this entry  
28
Osaka Elegy

Osaka Elegy

1936
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★½
Edit this entry  
27
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★½
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Edit this entry  
25
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Edit this entry  
24
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★½
Edit this entry  
24
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Edit this entry  
24
The Congress

The Congress

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Psychics

The Virgin Psychics

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alive

Alive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kuso

Kuso

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Darkland

Darkland

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brother

Brother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry