ZombAid has logged 60 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
29
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Without Gravity

The Man Without Gravity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tammy

Tammy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Journey to Greenland

Journey to Greenland

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Mellow Mud

Mellow Mud

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blind

Blind

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Son

American Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charade

Charade

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Muse

Muse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry