Sort by

Burak has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★
Edit this entry  
09
The Liberator

The Liberator

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
08
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Pacific

The Pacific

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Tony Parker: The Final Shot

Tony Parker: The Final Shot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
07
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Greatest Events of World War II in Colour

Greatest Events of World War II in Colour

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Whose Vote Counts, Explained

Whose Vote Counts, Explained

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Coronavirus, Explained

Coronavirus, Explained

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Equation

The Equation

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★
Edit this entry  
02
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry