Zander has logged 311 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saint Bernard

Saint Bernard

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mutant Blast

Mutant Blast

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bleak

The Bleak

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tantrum

Tantrum

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Ranch

Death Ranch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spook Sport

Spook Sport

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
For Heaven's Sake

For Heaven's Sake

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumb Warfare: Nuclear War

Dumb Warfare: Nuclear War

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Voodoo Apocalypse

Voodoo Apocalypse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Justice Wars

The Justice Wars

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terror Firmer

Terror Firmer

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry