Zachary has logged 578 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Almayer's Folly

Almayer's Folly

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Abominable

Abominable

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Stuber

Stuber

2019
×
½
Edit this entry  
23
88:88

88:88

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
21
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
19
Mister America

Mister America

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
The Peachy Cobbler

The Peachy Cobbler

1950
×
★★★
Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Deep Water

Deep Water

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jinpa

Jinpa

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Blood Money

Blood Money

1933
×
★★★★
Edit this entry  
06
Quick Millions

Quick Millions

1931
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Dislocation Blues

Dislocation Blues

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Domino

Domino

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★½
Edit this entry  
29
Styx

Styx

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Fog Over Frisco

Fog Over Frisco

1934
×
★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Border Incident

Border Incident

1949
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wild Grass

Wild Grass

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sleepwalk

Sleepwalk

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Image You Missed

The Image You Missed

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry